Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łomnie wzięli udział w Europejskim Tygodniu Sportu. Zajęcia sportowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Starsze dzieci rywalizowały w turnieju „Mistrz siatkówki”. W indywidualnej rywalizacji w kategorii dziewcząt zwyciężyła uczennica klasy VI Natalia Jagiełło, natomiast w kategorii chłopców wygrał Wiktor Ryś. Kolejne zmagania sportowe będą miały formę turnieju gier i zabaw ruchowych, wśród nich przeprowadzone zostaną zabawy skoczne, rzutne oraz szybkościowo-zręcznościowe. Dla uczniów klas IV-VI przygotowano ponadto zabawy sportowo-rekreacyjne pod hasłem „Jestem mistrzem”. W tych zmaganiach wyłonimy m.in. mistrza skakanki, żonglerki, rzutów do kosza. Rozgrywki sportowe w naszej szkole cieszą się zawsze dużą popularnością i są przykładem sportowej rywalizacji w duchu fair play.
II miejsce Szkoły Podstawowej w Łomnie w etapie wojewódzkim XLIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK
8 maja 2015 r. w siedzibie PTTK w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się eliminacje wojewódzkie XLIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK (OMTTK PTTK). Zespół w składzie: Jakub Cieśla, Faustyna Sitek i Dawid Śmigielski zajął w nim drugie miejsce. Do turnieju uczniów przygotowali nauczyciele: Maria Kita i Mariusz Wójcicki.
Majowa akademia środowiskowa w Szkole Podstawowej w Łomnie
Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Tak też było i w tym roku w naszej szkole.
W dniu 02.05.2015 r. odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w murach naszej szkoły gościliśmy wójta gminy Pawłów- Marka Wojtasa, księdza proboszcza parafii w Krajkowie- Jerzego Klimasa, radnego- Andrzeja Dziekana, mieszkańców Łomna oraz okolicznych wiosek. Na początku głos zabrała dyrektor szkoły- Maria Kita, która serdecznie powitała zaproszonych gości i zgromadzoną publiczność.
Uczniowie ubrani w stylizowane kostiumy epoki oświecenia przedstawili historyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji i jej postanowienia, jako pierwszej ustawy zasadniczej w Europie. Występ został wzbogacony pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru.
Tegoroczna akademia miała wyjątkowy charakter, gdyż była integralną częścią Pikniku Rodzinnego, który został zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łomnie.
Dzień Ziemi
Dnia 22 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Łomnie został zorganizowany apel z okazji DNIA ZIEMI. Tegoroczna uroczystość odbywała się pod hasłem: Z ENERGIĄ ZMIEŃMY ŹRÓDŁA i poświęcona była promocji odnawialnych źródeł energii. Uczniowie za pomocą wierszy, piosenek i scenek dramowych przybliżyli społeczności szkolnej tematykę ekologiczną.
W ramach obchodów ogłoszony był również konkurs skierowany do uczniów klas IV-VI na plakat wykonany techniką komputerową promujący Dzień Ziemi. Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Wiktoria Gwóźdź
II miejsce – Oliwia Linek
III miejsce – Faustyna Sitek
Wyróżniono również prace: Luizy Rydzowskiej, Filipa Pazderskiego, Olafa Bartosika i Klaudii Jankowicz.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Spotkanie z posłem
Szkoła Podstawowa w Łomnie została laureatem konkursu „Lubię ćwiczyć na wf- ie”. Konkurs zorganizowany przez posła Zbigniewa Pacelta jest integralną częścią programu Ministerstwa Sportu „Stop zwolnieniom z wf-u”
Z tej okazji w dniu 14 kwietnia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole posła na sejm Rzeczpospolitej Polskiej pana Zbigniewa Pacelta, który jest nie tylko parlamentarzystą, ale także wybitnym polskim sportowcem, wielokrotnym mistrzem Polski w pływaniu, pięcioboistą, wicemistrzem świata, olimpijczykiem, trenerem i działaczem sportowym. Powitania parlamentarzysty dokonała dyrektor szkoły- Maria Kita. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne i umiejętności sportowe. W dalszej części spotkania poseł opowiedział o swojej karierze sportowej, która była jego wielką pasją. Podzielił się wspomnieniami z udziału w igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. Zaapelował do uczniów, aby rozwijali swoje pasje i talenty. Miłym akcentem spotkania był wpis posła do szkolnej kroniki i wręczenie uczniom nagród w postaci piłek, albumów książkowych i rozmaitych upominków.
- Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła została wyróżniona - powiedziała dyrektor szkoły. – Mamy wspaniałe warunki, by lekcje wychowania fizycznego były atrakcyjne, a nasi uczniowie chętnie uczestniczą w lekcjach wf- u i sportowych zajęciach pozalekcyjnych.
Na zakończenie wszyscy zebrani wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.
Zwycięstwo drużyny w IX Mistrzostwach Powiatu Starachowickiego w Marszu na Orientację
11 kwietnia 2015 roku odbyły się w Starachowicach IX Mistrzostwa Powiatu Starachowickiego w Marszu na Orientację InO. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Linek, Jakub Cieśla i Dawid Śmigielski, którzy zdobyli I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Zwycięski zespół przygotowywali do turnieju nauczyciele przyrody: Mariusz Wójcicki i Maria Kita.
Reprezentacja bardzo sprawnie pokonała wyznaczoną trasę na podstawie otrzymanej mapy i odnalazła w terenie wszystkie punkty kontrolne w określonym czasie.
Po zakończeniu zmagań odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie cennych nagród. Nagrody w postaci plecaków ufundowane zostały przez władze powiatu, miasta Starachowice i Gimnazjum nr 1 w Starachowicach. Organizatorem imprezy był oddział starachowicki PTTK.
Wielkanocny konkurs rozstrzygnięty
31 marca w Szkole Podstawowej w Łomnie został rozstrzygnięty wielkanocny konkurs plastyczny. Organizatorem konkursu była Joanna Latała oraz nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego. Uczniowie z każdej klasy mieli przygotować pracę plastyczną, tematem której było wykonanie jajka w formie płaskiej, ozdobionego wycinanką, nawiązującą do kurpiowskiej sztuki ludowej. Prace uczniów były jak zwykle pięknie i pomysłowo wykonane. Zostały nagrodzone w dwóch kategoriach:
I kategoria klasy I-III:
1 miejsce Ola Łyżwa
2 miejsce Julia Cieśla
3 miejsce Natalia Mergalska
II kategoria klasy IV-VI:
1 miejsce Faustyna Sitek
1miejsce Natalia Kozłowska
2 miejsce Oliwia Linek
2 miejsce Igor Latała
3 miejsce Wiktor Serwicki
3 miejsce Natalia Wojteczek
Wyróżnienia: Jan Kwiecień, Patryk Góźdź, Oliwia Starnawska.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, zaś wszyscy uczestnicy konkursu czekoladowe jajeczko wielkanocne.
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.Wszystkiego najlepszego wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Łomnie oraz ich rodzinom życzy Dyrektor i Grono Pedagogiczne .
Szkolny Konkurs Ortograficzny
Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Łomnie odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, do którego przystąpili chętni uczniowie z klas I-VI. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawną ortografią, rozwijanie zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie klasowych mistrzów ortografii.
Konkurs był poprzedzony cyklem zajęć, na których uczniowie utrwalali sobie poznane zasady ortograficzne, ćwiczyli pisownię trudnych wyrazów, wykorzystując w tym celu odpowiednie programy komputerowe i edukacyjne strony internetowe.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 marca 2015 r.
Mistrzami ortografii w poszczególnych klasach zostali:
Wiktor Ptak- klasa I
Błażej Wójcicki- klasa II
Kinga Śmigielska- klasa III
Igor Latała- klasa IV
Oliwia Linek- klasa V
Wiktoria Gwóźdź- klasa VI
Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii 2015 zdobyła uczennica klasy VI- Klaudia Jankowicz.
Mistrzowie ortografii otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z rąk pani dyrektor- Marii Kity. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą szkołę na gminnych konkursach ortograficznych. Konkurs przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: B. Bryła, E. Jeziorska, H. Serwicka oraz nauczyciel języka polskiego W. Jeziorski.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach z ortografią. Powodzenia
UCZNIOWIE SP W ŁOMNIE FINALISTAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU "EKOLOGIA, MY I REGION, W KTÓRYM ŻYJEMY"
27 marca 2015 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się rozgrywki finałowe XXIV konkursu „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”, organizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Do rywalizacji stanęło w sumie 752 uczniów. Zanim wyłoniono finalistów, uczestnicy musieli przygotować w zespołach prace konkursowe w formie posteru, albumu, filmu, reportażu lub prezentacji multimedialnej na jeden z trzech tematów. Zespół uczniów z naszej szkoły: Małgorzata Bryła, Jakub Cieśla, Klaudia Jankowicz, Luiza Rydzowska, Faustyna Sitek, Dawid Śmigielski wykonał poster na temat: „Zaproponuj i przedstaw trasę wycieczki autokarowej lub pieszej po wybranym parku krajobrazowym naszego województwa, uwzględniającą jego walory przyrodnicze, historyczne, kulturowe i krajobrazowe”. Spośród 126 prac, które napłynęły do komisji, wybrano 15 najlepszych, wśród nich znalazła się praca uczniów SP w Łomnie. Autorzy zostali zaproszeni na drugi etap, w którym musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony środowiska, szeroko pojętej ekologii oraz leśnictwa. Każdy z uczniów pisał test składający się z 70 pytań. Ostatecznie zespół SP w Łomnie uplasował się na trzecim miejscu zdobywając cenne nagrody zarówno indywidualnie jak i dla szkoły. Uczniów do zmagań konkursowych przygotowała M. Kita, a opracowanie pracy plastycznej monitorowała nauczycielka plastyki J. Latała.
Konkurs patronatem honorowym objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Działania Zespołu w zakresie edukacji ekologicznej od lat wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, fundując szkołom i finalistom nagrody.
Powitanie Wiosny
20 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Celem apelu była integracja społeczności uczniowskiej oraz kultywowanie tradycji szkolnej.
Z tej okazji uczniowie recytowali humorystyczne wiersze i śpiewali piosenki o tematyce wiosennej, rozwiązywali zagadki oraz quizy. Prezentowali własne utwory literackie i rymowanki pisane na cześć wiosny. Dużą atrakcją był wybór Pani Wiosny 2015. Tegoroczny tytuł otrzymała uczennica klasy VI - Faustyna Sitek. Całość imprezy dopełniły ciekawe i barwne stroje uczniów w kolorach wiosny. Na zakończenie spotkania udaliśmy się na boisko w celu pożegnania zimy poprzez spalenie Marzanny.
Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Mimo tak dużych starań ….wiosny wciąż nie widać. Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.
Impreza, w której brała udział cała społeczność uczniowska była wyjątkową okazją do międzyklasowej integracji, a przede wszystkim była świetną zabawą.
MITOLOGICZNE ZMAGANIA W SP W ŁOMNIE
18 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Łomnie odbył się III Gminny Konkurs Mitologiczny, którego celem jest propagowanie wśród uczniów wiedzy o kulturze świata antycznego oraz integracja młodzieży przejawiającej zainteresowania humanistyczne.
Otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły- Maria Kita. Witając uczestników oraz opiekunów życzyła uczniom osiągnięcia sukcesu w konkursowej rywalizacji.
Dwuosobowe drużyny reprezentujące wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Pawłów zmierzyły się z zadaniami o różnym stopniu trudności.
Musiały wykazać się doskonałą znajomością mitów, związków frazeologicznych oraz antycznych bogów.
W mitologicznych zmaganiach najlepszą drużyną okazali się szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Jadownikach: Nina Bicz i Hubert Cioroch. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie: Gabriela Góżdź i Mikołaj Pocheć. Trzecie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Radkowicach: Karolina Adamczyk i Piotr Styczeń.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe i upominki.
Konkurs po raz kolejny okazał się wspaniałą, mitologiczną zabawą. Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom i zaprosili do udziału w kolejnej edycji konkursu.
Zwycięstwo w etapie powiatowym XLIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK
14 marca 2015 r. w Gimnazjum nr 1 w Starachowicach odbyły się eliminacje powiatowe XLIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczy PTTK (OMTTK PTTK). Turniej jest imprezą, której istotą jest szlachetna rywalizacja i współzawodnictwo o miano najlepszego młodzieżowego zespołu turystyczno-krajoznawczego. Organizowany jest w trzech kategoriach:
1. szkół podstawowych,
2. gimnazjów,
3. szkół ponadgimnazjalnych.Rywalizacja odbywa się w trzyosobowych zespołach. Szkołę Podstawową w Łomnie reprezentowały dwa zespoły w składzie:
Zespół nr 1 - uczniowie kl.6: Jakub Cieśla, Faustyna Sitek, Dawid Śmigielski.
Zespół nr 2 - uczniowie kl.5: Weronika Jarosz, Natalia Kozłowska i Oliwia Linek.
Eliminacje sprawdzały w sposób wszechstronny wiedzę z zakresu krajoznawstwa, terenoznawstwa, pierwszej pomocy, znajomości roślin, zwierząt i praktyczne umiejętności: kolarski tor przeszkód, Samarytanka, turystyczne ABC. Zespół nr 1 zwyciężył w eliminacjach powiatowych i będzie reprezentował powiat starachowicki na eliminacjach wojewódzkich. Drugi zespół uplasował się na dobrym trzecim miejscu. Do turnieju uczniów przygotowali nauczyciele: Maria Kita i Mariusz Wójcicki. Nagrody w postaci plecaków i książek ufundowane zostały przez władze powiatu i miasta Starachowice obecne podczas uroczystego podsumowania Turnieju. Organizatorem imprezy był oddział starachowicki PTTK.
Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej w Łomnie
Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie SP w Łomnie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w sobotę- 14 lutego.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, gwiazdami zachęcała do zabawy.
Przed rozpoczęciem balu uczniowie z klas młodszych zaprezentowali zgromadzonej publiczności inscenizację baśni J.Ch. Andersena Księżniczka na ziarnku grochu. Tańcem na królewskim dworze mali artyści zaprosili do zabawy pozostałych uczestników balu.
W szkole zaroiło się od Spidermanów, policjantów, strażaków, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, tygrysy, krokodyle, motyle, biedronki oraz różne inne stwory.
Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszystkim do tańca przygrywał zespól muzyczny.
Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą aż do końca lutego 2015 r.
Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku.
Nowy numer CKU- Czasopisma Każdego Ucznia SP w Łomnie
Miło nam poinformować naszych czytelników, że ukazał się kolejny numer naszego czasopisma CKU. W najnowszym numerze poznacie historię walentynek, przeczytacie ciekawostki o polskim karnawale, poznacie twórczość Waszych koleżanek oraz wiele interesujących artykułów w pięknej szacie graficznej. Jak zwykle znajdziecie w nim również rebusy, krzyżówki i kolorowanki. Będziecie mogli dowiedzieć się o życiu ptaków zimujących w Polsce. Życzymy miłej lektury na ferie.
Zespół redakcyjny
Śniadaniówki od Kubusia
W naszej szkole prowadzonych jest wiele działań prozdrowotnych. Organizujemy imprezy, konkursy propagujące zdrowy styl życia, ale chętnie też włączamy się w przedsięwzięcia pozaszkolne.
Po pierwsze drugie śniadanie to wyjątkowa akcja, dzięki której placówki w całej Polsce mogły zaangażować się w inicjatywę promującą spożywanie przez dzieci drugiego śniadania. Akcję swoim patronatem objął producent soków „ Kubuś” Nasza szkoła również przystąpiła do tej inicjatywy i została wyróżniona w tym projekcie. W nagrodę wszyscy uczniowie otrzymali czerwone śniadaniówki w kształcie truskawki.
Akcję koordynowały panie: B. Bryła, E. Jeziorska, H. Serwicka.
PODSUMOWANIE SEMESTRU
Półmetek roku szkolnego już za nami, zatem czas na podsumowanie efektów wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Jak zawsze, uczniowie Szkoły Podstawowej w Łomnie, godnie reprezentowali swoją szkołę osiągając wiele sukcesów, zdobywając nagrody i wyróżnienia w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych.
Dyrektor szkoły- Maria Kita dokonała podsumowania pracy uczniów w I semestrze roku szkolnego 2014-2015. Przypomniała społeczności szkolnej o sukcesach osiągniętych przez naszych uczniów w ostatnich miesiącach.
Wymieniła najlepszych uczniów w poszczególnych klasach.
Wśród dzieci z klas młodszych najlepszymi uczniami są: Wiktor Ptak, Błażej Rydzowski, Kacper Linek, Maja Więcław i Julia Kowalczyk, Błażej Wójcicki, Kuba Styczeń, Kuba Kępiński, Mateusz Czaja, Bartosz Rydzowski, Natalia Mergalska, Zuzia Główczyńska, Ola Łyżwa, Kinga Śmigielska, Julia Cieśla, Mikołaj Kucharczyk, Bartosz Kaczmarski.
Najlepszymi uczniami klas IV-VI są: Zuzia Tokarska, Igor Latała, Filip Pazderski, Oliwia Starnawska, Mateusz Kowalczyk, Natalia Kozłowska, Oliwia Linek, Weronika Jarosz, Magda Borowiec, Klaudia Jankowicz, Jakub Cieśla, Faustyna Sitek, Małgorzata Bryła, Wiktoria Gwóźdź, Luiza Rydzowska, Dawid Śmigielski.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięcia wysokich średnich. Teraz czeka już wszystkich nagroda po ciężkiej pracy, a jest nią zabawa karnawałowa, która odbędzie w najbliższą sobotę oraz zasłużony odpoczynek w postaci zbliżających się ferii zimowych.
Po feriach zimowych wypoczęci, zrelaksowani i z ogromnym zapałem wrócimy do sumiennej pracy w II semestrze roku szkolnego.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
Kornel Makuszyński
Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa chwila dla pierwszoklasisty, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję 04.02.2015r. zostało przygotowane spotkanie, podczas którego bibliotekarz przekazał najmłodszym uczniom podstawową wiedzę o książce i bibliotece. Następnie uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Na zakończenie nowi czytelnicy wypożyczyli pierwsze ksiązki, otrzymali karty biblioteczne oraz kolorowe zakładki. Zajęcie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie każdy uczeń jest zawsze mile widziany. Życzymy pierwszoklasistom, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód, niezwykłych emocji i wiedzy. Niech książki rozwijają ich wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.
KREW DAREM ŻYCIA
Pod hasłem ,, Krew Darem Życia” odbył się 5 lutego 2015r. apel poświęcony szczytnej idei krwiodawstwa. Uczennice kl. V-VI pod kierunkiem opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Moniki Wojtan-Pożoga i p. Małgorzaty Wiecha przygotowały występ artystyczny. W trakcie apelu przypomniano, iż zdrowie i życie ludzkie zawsze uznajemy za największą wartość, a krew jest najważniejszym darem, które może je ratować. Uczniowie obejrzeli również z ogromnym zainteresowaniem film pt. ,,Krewniacy.pl”.
WYSTĘP GRUPY ARTYSTYCZNEJ REKONSTRUKTO
Dnia 02.02.2015 r. o godzinie 12 : 00 w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Zaprezentowała ją Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto ". Była ona pod hasłem : ,,Życie i kultura w średniowieczu ".Podczas niej uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wiele cennych i ciekawych informacji na temat tego okresu. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądało rycerskie uzbrojenie i ekwipunek. Zapoznaliśmy się także ze średniowiecznym prawem i karami. Na własnej skórze mogliśmy się przekonać, jak były one dotkliwe. Byliśmy świadkami pasowania na rycerza naszego kolegi i wysłuchaliśmy kodeksu rycerskiego. Niektórzy uczniowie - ochotnicy przeszli próbę ,, ciężkiego miecza " , a dwoje innych wzięło udział w pojedynku. Mogliśmy również zobaczyć, dotknąć i wypróbować używaną przez rycerzy broń.
Wszyscy byli zadowoleni i podekscytowani. Możliwe , że niektórzy chłopcy wezmą przykład z rycerzy.
Moim zdaniem żywa lekcja historii była bardzo dobrym pomysłem. Dzięki niej wszyscy staliśmy się bogatsi w nową wiedzę i doświadczenie. Za tak niewielką kwotę , w ciekawy , zabawny i przystępny dla nas sposób dużo się dowiedzieliśmy i nauczyliśmy. Dodatkowo wszystkim - zarówno uczniom , jak i nauczycielom - lekcja bardzo się podobała. Nawet najmłodszym dzieciom przypadała ona do gustu i świetnie się na niej bawiły. Mam nadzieję , że jeszcze kiedyś naszą szkole odwiedzi taka Grupa Artystyczna.
Opracowała uczennica kl. 5 Natalia Kozłowska
I miejsce naszych siatkarek w zawodach gminnych.
W sobotę 31 stycznia 2015r. w ZS w Szerzawach odbyły się zawody gminne w mini piłce siatkowej w kategorii dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się siedem szkół podstawowych : SP. Chybice, SP. Pawłów, SP. Radkowice , SP . Godów , SP. Łomno, SP. Dąbrowa , SP. Szerzawy.
Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentowała gminę Pawłów na zawodach półfinałowych. W drodze do finału dziewczęta pokonały swoje grupowe rywalki z SP w Radkowicach SP i SP w Szerzawach. W walce o pierwsze miejsce zwyciężyły drużynę ze SP w Chybicach.
Archiwum Aktualności