• Dzień Babci i Dziadka w grupie „Pszczółek”

• 23 stycznia 2024r. w naszym przedszkolu w najmłodszej grupie „Pszczółki” została zorganizowana uroczystość Dnia Babci i Dziadka.

Na to wielkie wydarzenie przedszkolaki przygotowywały się wiele tygodni: wykonały laurki, upominki, nauczyły się wierszyków, piosenek oraz układu tanecznego.

Podczas występu niejednej Babci i Dziadziusiowi zakręciła się łezka w oku, widząc swoje wnuczęta prezentujące swoje artystyczne umiejętności na scenie. Oglądając występ zaproszeni seniorzy mogli jednocześnie poczęstować się słodkościami i ciepłymi napojami, przygotowanymi przez rodziców.

Serdecznie dziękujemy rodzicom przedszkolaków w przygotowaniu strojów oraz poczęstunku.

Opracowała: Ewa Sławek

• 32. FINAŁ WOŚP

• Coraz bliżej do kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Pawłów. Organizatorzy oraz wolontariusze gminnego sztabu „zagrają” w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. 32. Finał dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Hasło tegorocznej zbiórki brzmi „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, natomiast mottem „Tu wszystko gra OK!”.

Dodatkowo uruchomiona została eskarbonka sztabu w Pawłowie, gdzie bez wychodzenia z domu za pomocą płatności elektronicznych można wesprzeć  32. Finał

eSkarbonka (wosp.org.pl)

• Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

• Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. To święto daje naszym Ukochanym wiele ciepła, radości i miłości.

Grupa Motylków oraz Sówek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie w podziękowaniu za ich wielkie serce, w poniedziałek 22 stycznia br. gościły swoje babcie oraz dziadków na uroczystości z tej okazji.

Przedszkolaki zaprezentowały piękny program artystyczny, na który składały się piosenki, wierszyki i tańce. Wnuczęta przygotowały upominki, którymi obdarowały swoich bliskich. Dziadkowie ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami nagradzali ich występy.

Opracowanie: Aleksandra Piekarz, Małgorzata Pytel

• Dziękujemy Babci i Dziadkowi

• W dniu 19 stycznia 2024 r. Babcie i Dziadkowie dzieci z klas I-III uczestniczyli w akademii z okazji ich święta. Były wiersze i piosenki oraz scenki o wykorzystaniu nowoczesnych technologii przez Babcie i Dziadka. Nie zabrakło również życzeń oraz wspólnego odśpiewania sto lat. Wnuczęta obdarowały swoje Babcie i swoich Dziadków upominkami, które same wykonały. Po czym dziewczynki z klasy pierwszej zaprezentowały taniec stokrotek. Po części artystycznej zaproszono Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień ten pokazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

• Paczuszka dla maluszka

• Z całego serca pragniemy wyrazić swoją wdzięczność za udział w tegorocznej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundacje Małych Stópek “Paczuszka dla maluszka”. Dziękujemy księdzu proboszczowi Wojciechowi Politowi oraz parafianom parafii pw. św. Brata Alberta w Krajkowie, uczniom oraz rodzicom Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie, za poniesiony trud, bezinteresowną pomoc i wrażliwość na najbardziej potrzebujących.

W tym roku zebrane dary zostały przekazane do Domu dla Dzieci nr 3 w Starachowicach. Kolejny raz pokazaliśmy, że nasze serca są wrażliwe i pełne empatii. Dobro poszło w świat!

Opracowała: Magdalena Wójcicka- Ptak, Monika Wojtan- Pożoga

• Zagraniczna wymiana pocztówkowa

• Uczniowie klas siódmej i ósmej Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie biorą udział w wymianie pocztówkowej z uczniami z Portugali. Koordynatorem i inicjatorem projektu jest pani Sylwia Mróz. Wymiana pocztówek/listów ma na celu doskonalenie umiejętności pisania krótkich tekstów w języku angielskim. Uczniowie chętnie  korespondują i czekają z niecierpliwością na pocztówki od swoich nowych kolegów i koleżanek z zagranicy. Jako pierwsze dotarły do nas kartki świąteczne od uczniów z Escola Secundária de Albergaria-A-Velha.

Opracowała : Sylwia Mróz