• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna, której 13. już edycja odbyła się 17 listopada 2023 roku. Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, zaś w ramach akcji to sami uczniowie, z pomocą nauczycieli tworzą specjalne komisje i przepytują kolegów oraz dorosłych z tabliczki mnożenia. W naszej szkole na lekcjach matematyki oraz przerwach nie zabrakło atrakcji, a królowała oczywiście - TABLICZKA MNOŻENIA. Uczniowie wykonali gazetkę promującą to wydarzenie, rekwizyty zachęcające do nauki tabliczki mnożenia, brali udział w zabawach i tabliczkowych treningach. Patrole uczniowskie sprawdzały znajomość tabliczki wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców. Osoby, które bezbłędnie podały wyniki mnożenia uzyskały odznaki i certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
            Zdjęcia wykonano za pomocą  aparatu fotograficznego  zakupionego w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

            Opracowała: Maria Kita

          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

          • W naszej szkole 16 listopada 2023r. z inicjatywy pedagoga specjalnego i psychologa przy pomocy wychowawców została przeprowadzona akcja edukacyjna dotycząca tolerancji.

            Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to dzień ustanowiony przez UNESCO w 1995r., mający na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania różnorodności kultur na świecie.

            Artykuł I Deklaracji Zasad Tolerancji brzmi:

            ,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodnością. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

            Na zajęciach uczniowie brali czynny udział w dyskusji na temat tolerancji. Następnie obejrzeli prezentację, podczas której dowiedzieli się, czym jest tolerancja, jakie są granice tolerancji oraz jakie są przejawy nietolerancji.

            Na koniec zajęć starsi uczniowie wykonali krzyżówkę, natomiast młodsi kolorowe drzewo, z hasłami związanymi z tolerancją, tj.: akceptacja, miłość, życzliwość, serdeczność, cierpliwość, radość, zaufanie, szacunek, nadzieja oraz empatia.

            Na szkolnym korytarzu została zaprezentowana tematyczna gazetka.

            Głównym celem akcji było uwrażliwienie uczniów na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji. Przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację.

             Pamiętajmy o tym, że jesteśmy różni, ale równie ważni!

             

            Zdjęcia i filmy wykonane za pomocą aparatu fotograficznego, pozyskanego w ramach projektu “Laboratoria przyszłości”.

            Opracowanie: Sylwia Stajniak, Małgorzata Jóźwik

          • Dzień jeża

          • 13 listopada grupa 5-latków uczestniczyła w obchodach Dnia Jeża. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz sposobu przygotowywania się ich do zimy. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Czy wiesz, że jeż”, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych.

            Zdjęcia zostały wykonane przy pomocy sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratorium przyszłości”.

            Opracowała: Aleksandra Piekarz

          • Światowy Dzień Cukrzycy

          • 14 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy, który został ustanowiony w 1991r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną oraz Światową Organizacją Zdrowia, jako odpowiedź na nasilające się występowanie przypadków cukrzycy na całym świecie.

            Z tej okazji w klasie I odbyły się zajęcia, dzięki którym uczniowie zgłębili swoją wiedzę na temat cukrzycy. Uczniowie obejrzeli prezentację, podczas której dowiedzieli się czym jest cukrzyca, skąd bierze się cukier we krwi, w jaki sposób dokonujemy pomiaru cukru, jakie są objawy hiperglikemii oraz hipoglikemia. Następnie uczniowie uczestniczyli w wirtualnym spotkaniu z Misiem Radkiem, który opowiedział skąd bierze się cukrzyca i jakie są jej pierwsze symptomy. Dowiedzieli się również, jak ważna jest samodyscyplina w życiu każdego cukrzyka. Na koniec zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć glukometr, który pomaga ludziom chorym na cukrzycę w codziennym funkcjonowaniu.

            Ponadto w szkole została zaprezentowana tematyczna gazetka.

            Głównym celem akcji było zwiększenie świadomości na temat cukrzycy w środowisku szkolnym oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla osób przewlekle chorych.

            Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu fotograficznego, pozyskanego w ramach projektu “Laboratoria przyszłości”.

             

            Opracowanie: Sylwia Stajniak, Małgorzata Jóźwik, Urszula Rokita

          • ,,Szkoła do hymnu"

          • Nasza szkoła przystąpiła kolejny już raz do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 w czasie uroczystego apelu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi wspólnie odśpiewali hymn państwowy. W murach szkoły jednym głosem rozbrzmiały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego – był to jeden z punktów obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Opracował: Ryszard Bryła

          • Uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

          • 10 listopada 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie  uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. W tym dniu uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani. Dodatkowym elementem stroju były biało-czerwone kotyliony. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali program artystyczny przypominający ważne wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918r.  Przeprowadzili oni niecodzienną lekcję historii, ucząc pozostałe dzieci zrozumienia takich słów jak Polska i niepodległość. W dalszej części uczniowie przedstawili utwory poetyckie podkreślające  nastrój lat walki i zmagań z zaborcami oraz prezentujące  postacie osób związanych z pamiętną rocznicą. Wzniosłe strofy wierszy przeplatały się z radosnym brzmieniem pieśni legionowych, które zaprezentował szkolny chór. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji to także patriotyzm.

            Opracował: Ryszard Bryła

          • Rozstrzygnięcie październikowych konkursów

          • W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To była dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności. Tegoroczne hasło to: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”. Podążając za tym zdaniem zorganizowaliśmy dwa konkursy, w których dzieci mogły wykazać się swoją pomysłowością i kreatywnością. A oto zwycięzcy konkursów:

            „By się czytać chciało zakładkę stwórz wspaniałą”:

            I miejsce: Lena Kucmin, kl. 3; Julia Ćwik, kl. 1

            II miejsce: Zofia Piórczyk, kl.1; Paulina Dudzic, kl. 1

            III miejsce: Dominik Główczyński, kl.3; Emilia Łakomiec, kl. 1

             

            „Książka w jesiennej szacie”:

            I miejsce: Karolina Jagiełło, kl. 5; Marcelina Piórczyk,, kl. 5

            II miejsce: Wojciech Kubik, kl.7; Maja Głowacka, kl.5

            III miejsce: Magdalena Garbacz kl.5.

            Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Mamy nadzieję, że będą oni dalej rozwijali swoją plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

            Nagrody zarówno dla zwycięzców, jak  też pozostałych uczniów biorących udział w konkursach ufundowała Rada Rodziców, za co  bardzo gorąco dziękują organizatorzy: Urszula Rokita i Agnieszka Głuszek.

            Gratulujemy wszystkim uczniom wykonania pięknych prac, które zdobią teraz mury naszej szkoły.

            Opracowała:  Agnieszka Głuszek

          • Międzynarodowy „Dzień Postaci z Bajek”

          • Międzynarodowy „Dzień Postaci z Bajek” obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Bajki, baśnie zarówno te czytane i oglądane towarzyszą nam od najmłodszych lat. Odgrywają ważną rolę w życiu dzieci - rozweselają i bawią, ale też wychowują.

            Wszystkie dzieci uwielbiają bajki, a każde z nich ma swojego ulubionego bohatera, dlatego też nasze przedszkolaki miały okazję do świętowania.
            We wszystkich grupach dzieci rozmawiały o swoich ulubionych postaciach, wykonywały prace plastyczne  a panie wychowawczynie czytały im ich  ukochane bajki.

            Opracowały: Aleksandra Piekarz, Ewa Sławek, Małgorzata Pytel

          • Nowi Czytelnicy w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie

          • W czwartek 2 listopada 2023 roku najmłodsi uczniowie  naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Oprócz pierwszoklasistów na uroczystości obecna była pani dyrektor Joanna Latała oraz wychowawczyni klasy pierwszej, pani Urszula Rokita.

            Pierwszym punktem spotkania było przedstawienie kukiełkowe – „Baśń o dwunastu miesiącach”. Za kulisami, wraz z nauczycielem bibliotekarzem, ukryli się uczniowie klasy 7: Blanka Cieśla i Jakub Jarosz. Po obejrzeniu baśni pierwszoklasiści wzięli udział w zabawach bibliotecznych. Przyszli czytelnicy śmiało podnosili ręce, aby zostać wybranym do kolejnej zabawy. Chętnie odpowiadali na pytania,  a przy tym doskonale się bawili. Obiecali, że będą szanować książki i chętnie je czytać. Pierwszoklasiści na koniec spotkania otrzymali dyplomy i wypożyczyli do domu swoje pierwsze książki.

            Wszyscy wierzymy, że książka zawsze będzie ich prawdziwym przyjacielem, bo przecież to ona otwiera bramy wielkiego i ciekawego świata.

             

            Opracowała: Agnieszka Głuszek

          • Dzień Dyni w przedszkolu

          • „Dynie małe, dynie duże,

            dynie w dole, dynie w górze,

            dynie z lewej, dynie z prawej,

            dynie kręcą się w zabawie.”

             

            W dniu 31 października przedszkolaki obchodziły Dzień Dyni. W tym dniu zdecydowanie przeważał kolor pomarańczowy. Dzieci poznały drogocenne dla zdrowia właściwości dyni, dowiedziały się jak rośnie aż od samego ziarenka oraz jakie są jej rozmiary i kształty. Poznały także tajemnicę, co kryje się w środku dyni.

            Dynie były także wspaniałym rekwizytem do doskonalenia umiejętności porównywania kształtów, dopasowywania figur do kształtów, porównywania względem wielkości oraz segregowania według kategorii: duże-małe. Na zajęciach logopedycznych, które odbywały się w tym dniu, dynia także grała pierwsze skrzypce.

            Niespodzianką dla dzieci była fotobudka oraz możliwość spróbowania jak smakuje pieczona dynia. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne.

             

            Opracowanie: Ewa Sławek, Aleksandra Piekarz, Małgorzata Pytel, Angelika Więcław

          • Szkoła pamięta

          • Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

            W ramach akcji w szkole podjęto różnorodne działania. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz  uczniowie klas I-III oglądali prezentację multimedialną  dotyczącą Dnia Wszystkich Świętych i  Dnia Zadusznych oraz właściwego zachowania się na cmentarzu. Dzieci wykonały  również prace plastyczne nawiązujące do polskich tradycji świąt zadusznych. Uczniowie oglądali gazetkę ścienną dotyczącą lokalnych miejsc pamięci. Uczniowie klas IV-VIII odwiedzili pobliski cmentarz parafialny, w trakcie wyjścia porządkowali obejście wkoło cmentarza oraz zapalili znicze na grobach zmarłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oglądali również prezentacje multimedialne pt. ,,Polskie metropolie”, ,,Jan Piwnik – bohater ziemi świętokrzyskiej”, ,,Rudy, Zośka i Alek- bohaterowie Kamieni na Szaniec. Potrafili pięknie żyć i umierać”, ,,Życie kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

            Dzieci poprzez takie akcje uczą się historii, pamiętają o trudzie i ofiarach, jakie poniósł naród polski w walce o wolność i wyzwolenie naszego kraju.

          • Egzotyczne gady w naszym przedszkolu

          • W październiku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty  z udziałem zwierząt egzotycznych. Były one  prowadzone w formie podróży po świecie, przedszkolaki zamieniły  się w podróżników, po czym wsiedli do samolotu, by wyruszyć w najdalsze zakątki świata.

            Podczas zajęć, na ekranie wyświetlany był każdy przystanek, aby dokładnie zobrazować dzieciom warunki klimatyczne, w których się znajdowali.
            Animator- podróżnik przedstawił również  warunki życiowe zwierząt, które znajdowali  podczas wspólnej podróży.

            Przedszkolaki mogły zobaczyć  z bliska m.in.:

            • Krocioonogi,
            • Ślimaka afrykańskiego,
            • Węża zbożowego,
            • Pytona królewskiego,
            • Agamy,
            • Gekony

            Na koniec podróży każdy przedszkolak mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

            Opracowały: Aleksandra Piekarz, Ewa Sławek, Małgorzata Pytel

          • Podróż w pierwszej klasie

          • 27 października 2023 roku uczniowie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie uczestniczyli w swojej pierwszej uroczystości szkolnej – Ślubowaniu Pierwszoklasisty.

            W tym szczególnym dniu towarzyszyli im zaproszeni goście: Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Pawłowie – pani Róża Koszarska-Duda, Radny Gminy Pawłów – pan Marek Sieniek, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Magdalena Jarosz, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

            Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor – Joanna Latała, która powitała zebranych gości. Po czym pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Urszuli Rokity. Uczniowie klasy pierwszej zabrali zgromadzonych gości w podróż po stacjach nauki, podczas której zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.

            Następnie, po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu uczniowie złożyli uroczyste Ślubowanie. Po czym pani dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. Wstąpienie do grona społeczności szkolnej dzieci potwierdziły odciskiem palca w kronice szkolnej. Po życzeniach, pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk pani kierownik. Pani dyrektor wręczyła dzieciom legitymacje szkolne. Uczniowie otrzymali także książki zakupione z funduszu Rady  Rodziców. Do życzeń dołączył się również pan Radny, który przekazał dzieciom upominki. Uwieńczeniem uroczystości było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

             

            Opracowała: Urszula Rokita

          • Dzień Chleba u „Pszczółek” i „Sówek”

          • Dla uhonorowania tego najsłynniejszego wypieku ustanowiono Dzień Chleba, który u „Pszczółek” i „Sówek” obchodzony był  17 października.

            Dzieci obejrzały film edukacyjny, przedstawiający poszczególne etapy powstawania chleba: od posiania zboża aż do wypieku. Dowiedziały się na czym polega praca piekarza. Przedszkolaki miały również okazję same sprawdzić się w roli piekarzy: tworzyły swoje własne wypieki z masy solnej.

            Maluchy poznały różne rodzaje pieczywa, przyniesione przez rodziców: bułeczki, chleby pszenne oraz razowe, rogaliki, obwarzanki, chałki i ciasta drożdżowe. Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja wszystkich pyszności.

             

            Opracowała: Ewa Sławek, Aleksandra Piekarz

          • Dzień papieski

          • W niedzielę 15 października 2023 roku obchodzono XXIII Dzień Papieski organizowany przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło “Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”, które nawiązuje do encykliki Jana Pawła II: “Evangelium vitae” o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat papieża Polaka.

            Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzono we wszystkich klasach katechezy okolicznościowe, które przybliżyły życie i nauczanie Jana Pawła II. Ponadto zorganizowana została wystawa o tym słynnym Polaku.

             

            Opracowała: Magdalena Wójcicka- Ptak

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na wstępie, dyrektor szkoły, Joanna Latała serdecznie przywitała gości przybyłych na uroczystość: Radnego Gminy Pawłów Marka Sieńka, Przewodniczącą Rady Rodziców Magdalenę Jarosz, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz wszystkich uczniów od przedszkolaków po ósmoklasistów. Wyróżniający się pedagodzy i pracownicy administracji i obsługi otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły.

            Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym zaśpiewali piosenki o szkole, zatańczyli do muzyki filmowej i zarecytowali utwory poetyckie. Na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły wręczając kwiaty i drobne upominki.

            W podsumowaniu Pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

          • Czytanie wśród Motylków i Sówek

          • W czwartek 5 października 2023 roku uczniowie klasy 6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie odwiedzili młodszych kolegów i koleżanki z dwóch grup przedszkolnych - „Motylki” i „Sówki”. Powodem niecodziennej wizyty było czytanie przez nich baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Szóstoklasistom bardzo spodobał się ten pomysł. Jedni czytali, inni pokazywali obrazki i wszyscy doskonale się przy tym bawili. Czytanie w takiej formie mogło odbyć się dzięki nowo zakupionym książkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Opracowała: Agnieszka Głuszek

          • Uroczyste otwarcie rozbudowanego budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie

          • W piątek 6 października 2023 roku obchodziliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie wyjątkową uroczystość otwarcia rozbudowanego budynku szkolnego. Po rocznej nieobecności z powodu generalnego remontu i rozbudowy obiektu znów uczymy się u siebie.  

            Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu państwowego.

            Dyrektor szkoły Joanna Latała przywitała serdecznie wszystkich przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Agata Wojtyszek,

            starszy wizytator Krzysztof Jabłoński,

            Wójt Gminy Pawłów Marek Wojtas,

            Przewodniczący Rady Gminy w Pawłowie Henryk Więcław,

            sekretarz Gminy Pawłów Krzysztof Charemski,

            skarbnik Gminy Pawłów Halina Pocheć,

            Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Pawłowie  Róża Koszarska- Duda i pracownicy tego referatu,

            Kierownik Referatu Inwestycji Gospodarki Komunalnej i Planowania Przestrzennego Urzędu Gminy Pawłów Mirosław Sepioło oraz Inspektorzy tego Referatu,

            Kierownik Referatu Organizacyjnego Piotr Maj,

            Kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Robert Wrona,

            Inspektor Nadzoru Budowlanego Kazimierz Pocheć,

            Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Starachowicach Mariola Gałka,

            Proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Krajkowie Wojciech Polit,

            wykonawcy inwestycji  Grzegorz Zieja i Artur Zieja,

            radni gminy Pawłów na czele z panem Markiem Sieńkiem,

            Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Maciej Bidziński, dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół gminy Pawłów, przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącą panią Magdaleną Jarosz, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, sołtysi oraz rodzice.

            Kulminacyjnym punktem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali nasi goście. Następnie ksiądz proboszcz Wojciech Polit poświęcił pomieszczenia rozbudowanego budynku szkoły.

            W dalszej części  zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.                     W scenariuszu uroczystości została ukazana historia placówki od roku 1927 do czasów współczesnych. Przedstawiono warunki lokalowe, w jakich mieściła się szkoła na przestrzeni swojego istnienia. Podkreślono także jej rolę w środowisku lokalnym. Celem widowiska było wskazanie, że szkoła jest wyjątkowym miejscem w życiu każdego człowieka. To ona otwiera tysiące możliwości i pomaga wybrać tę jedyną słuszną drogę. Podczas występu dzieci śpiewały piosenki o szkole, wykonały układy taneczne do muzyki filmowej i recytowały utwory poetyckie.

            Pani dyrektor Joanna Latała podziękowała wszystkim osobom, które czynnie uczestniczyły podejmując liczne starania od momentu planowania aż po wykonanie remontu i rozbudowy budynku szkoły- władzom wojewódzkim, gminnym i samorządowym, inwestorom, wykonawcom, a także rodzicom.

            Słowo wdzięczności skierowała również do sponsorów, którymi byli:

            • F.H. U KOWEX Piotr Cieśla Łomno,
            • KA-RO SNAILS PRODUCTS Robert Piekarz Karol Kusiak Chybice,
            • PHU Łukasz Bzymek Łomno,
            • Grzegorz Piórczyk Krajków,
            • BiM STASZEWSCY SP. Z O. O. Łomno,
            • USŁUGI HANDLOWE Mirosław Mikulko Łomno,
            • Michał Bryła Bodzentyn,
            • RADNY GMINY PAWŁÓW Marek Sieniek,
            • MAGICZNA PASIEKA Paweł Sapała Łomno,
            • POLBUDROL BIS SP. Z O. O. Rzepin Pierwszy,
            • MAG-ROL Ambrożów,
            • P.H.U. Kamil Gwardyś Łomno,
            • FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA Zbigniew Kwiecień Grabków,
            • BANK SPÓŁDZIELCZY w Starachowicach,
            • SOŁTYS WSI ŁOMNO Ryszard Latała,
            • CZESMAR BRAMY OGRODZENIA Marcin Pożoga Szerzawy,
            • F. P. H. U. WELDBUS Mariusz Brożyna Łomno,
            • PPHU DUET Artur Sobkiewicz Stary Bostów,
            • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ŁOMNIANECZKI,
            • FIRMA HANDLOWA TANDEM Ewa Sławek Brzezie,
            • CERTUS KUSIAK SP. Z O. O. Grabków,
            • ROBOTY OGÓLNOBUDOWLANE I INSTALACYJNE Grzegorz Zieja Nieczulice.

            Na koniec dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz rodzicom zaangażowanym w rozbudowę szkoły.

            Po uroczystości przybyli goście oraz uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz Koło Gospodyń Wiejskich “Łomnianeczki”.

            Zapewne to niezwykłe wydarzenie wpisze się na długo i trwale w pamięci wszystkich uczniów, społeczności lokalnej i całej historii Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie.

            Opracowali: Magdalena Wójcicka- Ptak

            Zdjęcia: Mariusz Wójcicki, Piotr Maj – Kronika Pawłowska, Patryk Wójcik – Radio Kielce

          • Dzień Zwierząt u „Pszczółek”

          • 4 października przedszkolaki z grupy „Pszczółki” obchodziły Dzień Zwierząt. Celem zajęć było uświadomienie najmłodszym, że zwierzęta podobnie jak ludzie to istoty żywe , odczuwające ból i cierpienie, mające swoje prawa.

            W tym dniu sala przedszkolna wypełniła się pluszowymi, zwierzęcymi przyjaciółmi przyniesionymi przez dzieci. Podczas zajęć przedszkolaki rozwiązywały liczne zagadki, dzieliły zwierzęta na kategorie ze względu na miejsce występowania, uczestniczyły w zabawach ruchowych polegających na naśladowaniu ruchem określonego zwierzaka. Na zakończenie ułożyły zwierzęce puzzle.

            Opracowała: Ewa Sławek

          • Dzień chłopaka w przedszkolu

          • W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
            Witamy serdecznie chłopaka każdego.
            Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
            Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

            W czwartek 30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę!  W każdej grupie przedszkolnej dziewczynki wraz z paniami odśpiewały uroczyste “Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia! Nie zabrakło również drobnych upominków. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

            Opracowały: Aleksandra Piekarz, Małgorzata Pytel, Ewa Sławek