Przekaż swój 1%
POCZTA WALENTYNKOWA
- 11
,, Czasami lubi się kogoś za mocno. I to się nazywa miłość”
Kubuś Puchatek
Dnia 15 lutego 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO”
Już od rana panował u nas wyjątkowy nastrój – zaobserwować można było odświętny strój uczniów, dużą ilość czerwonych serduszek oraz innych ozdób kojarzących się z tym szczególnym dniem.
Tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanej skrzynki. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Tego dnia również można było zrobić sobie zdjęcie ze swoją sympatią w specjalnej „walentynkowej fotobudce”. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem.
Świętowanie walentynkowe ma już wielu zwolenników pośród nas, ponieważ uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie.
Bal w grupie przedszkolaków
- 4
Karnawał to radosny czas, przepełniony zabawą, muzyką i tańcem, dlatego nasza grupa przedszkolaków postanowiła pożegnać go hucznie. W czwartek najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się w rytmach wesołej muzyki oraz towarzystwie kolorowych i bajkowych dekoracji. Dodatkową atrakcją wydarzenia były wyjątkowe stroje dzieci, na parkiecie królowały stroje super bohaterów, postaci z bajek oraz baśniowych księżniczek. Po zakończonej zabawie na dzieci czekał pyszny poczęstunek, zorganizowany przez ich rodziców. Bal na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, a nasze karnawałowe szaleństwa zostały uwiecznione na fotografiach.
Nie zapomnieliśmy także o dniu zakochanych, dlatego kolejnego dnia dzieci pracowały nad przygotowaniem pięknych walentynek, a same zostały obdarowane słodkim serduszkiem, o które zadbali rodzice. Chętni mogli także zapozować do pamiątkowego zdjęcia z przygotowanym wcześniej rekwizytem w postaci dużego serca.
Dzień Pizzy w klasie „0”
„Jest okrągła jak słońce, lub też kwadratowa.
Gdy z pieca wyciągniesz do zjedzenia gotowa.
Czasem przez telefon jest też zamawiana,
pachnąca i gorąca w pudełku dostarczana.”
9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W tym dniu dzieci z klasy „0” poznały historię oraz wiele ciekawostek związanych z tym lubianym przez wszystkich daniem. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej dzieci odkryły wszystkie etapy postawania pizzy, jakie są jej rodzaje oraz jakie dodatki można użyć do jej wyrobu.
Następnie dzieci pracując w dwóch grupach miały do wykonania zadanie: ułożyć pizzę z wyciętych kawałków, następnie wspólnie ja pokolorować. Na koniec każdy mógł sam skomponować swoją pizzę z plasteliny, tworząc na niej swoje ulubione kombinacje składników.
Kiermasz książek
- 2
Przez kilka dni w naszej szkole odbywał się kiermasz książek dla uczniów klas 1-3 oraz dzieci z klasy „0”.
Kiermasz w tym roku wyglądał nieco inaczej niż zwykle, ponieważ zabrakło starszych uczniów. Młodsze dzieci natomiast mogły zakupić książeczki do czytania i kolorowania. Wszyscy chętnie skorzystali z możliwości wzięcia udziału w szkolnej akcji propagującej czytelnictwo.
29. Finał WOŚP w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie.
Tegoroczny 29. Finał WOŚP był inny niż zazwyczaj. Nasza szkoła, podobnie jak w poprzednich latach, pomimo pandemii, swoimi działaniami wpierała WOŚP. Tegoroczne hasło akcji to: Finał z głową! Dołożyliśmy naszą cegiełkę do zakupu sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP, podczas którego zbierane są fundusze dla laryngologii. Za zgromadzone w tym roku pieniądze Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.
W 2021 roku ze zbiórki WOŚP organizowanej w szkole zebraliśmy 710,97 zł. Zebrane pieniądze zostały oficjalnie przekazane sztabowi WOŚP w Pawłowie.
Dziękujemy za Wasze wsparcie.
NAKRĘTKOWE SERCE
Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Pani Moniki Wojtan- Pożoga przed budynkiem naszej szkoły stanęło ,,Nakrętkowe serce”, w które uczniowie, pracownicy szkoły oraz okoliczni mieszkańcy będą mogli wrzucać zużyte nakrętki w ramach pomocy dla potrzebujących.Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby komuś pomóc.
Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Zamiast wyrzucać ją z innymi odpadami wrzuć do naszego serca!
Serce w całości zostało ufundowane przez firmę „CZESMAR BRAMY, OGRODZENIA, BALUSTRADY – Marcin Pożoga, Szerzawy 97, 27 -225 Pawłów, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!!!
Od 1 lutego najmłodsze dzieci uczą się stacjonarnie, uczniowie pozostałych klas mają nadal naukę zdalną
Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.
Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego.
Możliwość prowadzenia w szkołach tzw. egzaminów próbnych
W szkole będzie można zorganizować, w ramach konsultacji z nauczycielami, testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego, tzw. egzaminy próbne przeprowadzane przez szkołę.
Rozporządzenie wejdzie w życie 1 lutego 2021 r.
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU
Dzieci z naszego przedszkola jak co roku świętowały Dzień Babci i Dziadka. Uroczyste deklamowanie wierszyka i śpiewanie piosenki, które miały miejsce 25.01.2021 roku, poprzedziły całotygodniowe przygotowania laurek i upominków dla kochanych seniorów, a oto efekty.
Super Babcia! Super Dziadek!
Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązania, znajdą radę na każde zmartwienie – to nasze kochane Babcie i drodzy Dziadkowie. 21 i 22 stycznia 2021 roku to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich wspaniałego otrzymujemy.
Mimo iż nie mogliśmy ich zaprosić w progi naszej szkoły, to nie zapomnieliśmy o tak wyjątkowym święcie jakim jest Dzień Babci i Dzień Dziadka.
22 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie odbyła się niezwykła uroczystość. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III przygotowali występ artystyczny. W większości były to wspaniałe wiersze, piosenki oraz scenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Uczniowie wspaniale wcielili się w swoje role i zachwycili grą aktorską. Własnoręcznie wykonane upominki wręczyli swoim Dziadkom w domach.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.
Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie ogłasza rekrutację do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
dzieci 3-4 letnich oraz 5-6 letnich
Do dnia 26.02.2021 r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022.
12.03.2021r. godz.8.00 – 23.03.2021r. godz.15.00 składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022 dzieci 3- 4 oraz 5-6 letnich, pragnących rozpocząć edukację przedszkolną.
24.03.2021r. godz.15.00– weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności ustawowych.
26.03.2021r. godz. 15.00– ogłoszenie wyników rekrutacji – lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej w budynku szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.
06.04.2021r. do godz. 15.00– Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
07.04.2021r. do godz. 15.00 – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
Ewentualne postępowanie uzupełniające rozpocznie się od dnia 14.04.2021 r.
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ
NA ROK SZKOLNY 2021/202212.03.2021r. godz. 8.00 – 23.03.2021r. godz. 15.00 składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym;
24.03.2021r. godz.15.00 – Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności ustawowych;
26.03.2021r. godz.15.00 – ogłoszenie wyników rekrutacji – lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy pierwszej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej w budynku szkoły oraz na stronie internetowej szkoły;
06.04.2021r. do godz.15.00– Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
07.04.2021r. do godz. 15.00 – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
Ewentualne postępowanie uzupełniające rozpocznie się od dnia 14.04.2021 r.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
Dodatkowe informacje pod nr tel. 41 272 29 57
Dyrektor szkoły
Powrót uczniów klas I - III szkół podstawowych do nauki stacjonarnej
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego.
Nauka w klasach I-III szkół podstawowych
W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. W załączniku znajdują się wytyczne opracowane przez MEiN, MZ i GIS.
Życzenia Bożonarodzeniowe
Spotkanie opłatkowe w klasie 0
- 4
Dzień 18.12.2020 był w klasie „0” niezwykle uroczysty, ze względu na spotkanie opłatkowe. Dzieci, odświętnie ubrane śpiewały kolędy i łamały się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia. Atmosfera była pełna ciepłych uczuć oraz życzliwości. Słodkim akcentem na zakończenie spotkania było dekorowanie a następnie degustacja pierników, upieczonych specjalnie na tą okazję przez Rodziców.
Hej kolęda, kolęda!!
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, któremu towarzyszy wiele pięknych tradycji. Jedną z tradycji naszej szkoły jest wspólne kolędowanie. Niestety pandemia uniemożliwiła nam wspólne spotkanie, jednak uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby chociaż trochę poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.
W dniu 17grudnia2020 r. został rozstrzygnięty Bożonarodzeniowy konkurs kolęd i pastorałek. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas I-V. Organizatorem była Magdalena Wójcicka- Ptak- nauczyciel religii. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Klasy I- III:
I miejsce: Wiktor Figiel (kl. I); Marcelina Piórczyk (kl. II),
II miejsce: Wiktoria Kozieł (kl. II); Julia Jarosz (kl. I),
III miejsce: Anna Kalisz (kl. III); Gabriela Kalisz (kl. I),
Klasy IV- V:
I miejsce: Blanka Cieśla (kl. IV),
II miejsce: Kozłowski Piotr (kl. V); Antoni Piórczyk (kl. IV),
III miejsce: Bartłomiej Gałek (kl. IV).
Zapraszamy do odsłuchania nagrań.
BOŻONARODZENIOWY KONKURS
- 3
Z ogromną przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs na ozdoby świąteczne został rozstrzygnięty.
Każdy uczestnik mógł przesłać tylko jedną, indywidualnie wykonaną pracę. Konkurs przeznaczony był dla uczniów w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie klas 4 – 5wykonywali kartki świąteczne o tematyce bożonarodzeniowej. Zadaniem uczniów klas 6 – 8 było wykonanie świątecznego stroika.
Spośród nadesłanych prac, jury w składzie: Joanna Latała – dyrektor PSP w Łomnie, Urszula Rokita i Sylwia Pocheć, nagrodziło następujące osoby:
UCZNIOWIE KLAS 4-5:
1 miejsce –Bartłomiej Gałek
2 miejsce - Blanka Cieśla
3 miejsce – Dominik Kucmin
UCZNIOWIE KLAS 6-8:
1 miejsce - Nadia Michalczak
2 miejsce - Wiktor Ptak
3 miejsce - Laura Kabała
Wyróżnienia: Mikołaj Banach, Julia Kwiecień, Błażej Wójcicki
Ocenie konkursowej podlegała zgodność pracy z tematem, oryginalność i pomysłowość, staranność i estetyka oraz samodzielność. Organizatorami konkursu były panie: Małgorzata Pytel i Agnieszka Głuszek.
Wymagania na egzaminie ósmoklasisty – rozporządzenie podpisane
Egzamin ósmoklasisty w 2021 r.
Język polski
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej, w tym skróconą listę lektur obowiązkowych.
- Czas trwania: 120 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym:część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość i rozumienie utworów literackich, interpretacja tekstów kultury, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 25 pkt (ok. 20 zadań opartych na dwóch tekstach; ok. 50 proc. zadań otwartych),część 2: wypracowanie – 20 pkt.
- Temat wypracowania do wyboru spośród dwóch: rozprawka albo opowiadanie.
- W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu.
Matematyka
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej (np. bez zadań dotyczących dowodów geometrycznych, ograniczone wymagania dotyczące działań na pierwiastkach, stereometrii).
- Czas trwania: 100 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 25 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 15 pkt – zadania zamknięte, 10 pkt – zadania otwarte.
- Liczba zadań otwartych: 4 (w latach 2019–2020: 6).
Język obcy nowożytny
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej oraz ograniczony zakres środków gramatycznych.
- Oczekiwany średni poziom biegłości językowej, w tym zakresu środków językowych w wypowiedziach pisemnych (w skali ESOKJ) – A2.
- Czas trwania: 90 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 55 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 34 pkt – zadania zamknięte, 21 pkt – zadania otwarte.
- Mniejsza liczba zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych oraz zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych.
Teatrzyk kukiełkowy zaprasza…
- 7
Restrykcje wprowadzone w szkołach bardzo utrudniają codzienne funkcjonowanie. Biblioteka powinna być sercem szkoły, a w obecnej sytuacji nie jest to łatwe. Należy jednak zrobić wszystko, aby czytelnicy nie zapomnieli książkowych postaci i mieli możliwość poznawania nowych bohaterów.
Kierując się tą myślą biblioteka szkolna zaprosiła przedszkolaków na bajkę pod tytułem „Wilk i siedem koźlątek”. Na jeden dzień sala lekcyjna zamieniła się w teatr, do którego wejść mogli tylko nieliczni.
W bajkowe postacie wcieliły się panie: Sylwia Pocheć, Urszula Rokita i Agnieszka Głuszek. Dzieci najpierw wysłuchały czytanej bajki, a następnie z zaciekawieniem śledziły losy kukiełkowych bohaterów.
Cała bajka została nagrana i udostępniona na portalu YouTube. Zapraszamy do obejrzenia J https://www.youtube.com/watch?v=jjrgcgmBloI
Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu
Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Dzieci przygotowywały się do niego już od dawna ucząc się piosenek i wierszyka dla przybyłego gościa. Nasi milusińscy byli bardzo podekscytowani tą wizytą, która odbyła się 7 grudnia. Mikołaj każdemu wręczył drobne upominki. Sam został też obdarowany przez naszych przedszkolaczków własnoręcznie wykonanymi rękawiczkami, czapką i skarpetkami.
Radości i uśmiechom tego dnia nie było końca. Czekamy z niecierpliwością na wizytę za rok.
Wizyta Świętego Mikołaja w klasie ,,0"
- 7
Dnia 7 grudnia 2020 roku klasę „O” odwiedził długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Opowiedział dzieciom historię swojej długiej podróży oraz przyniósł upragnione prezenty- słodkie upominki. W ramach podziękowania dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę oraz powiedziały wiersz dedykowany dla naszego gościa. Najmłodsi obiecali, że będą cały kolejny rok grzeczni, aby miły gość odwiedził ich po raz kolejny.
Archiwum Aktualności