• Zabawy przedszkolaków na świeżym powietrzu

          • Słoneczna pogoda zachęca do wyjścia na dwór, więc dzieci coraz więcej czasu spędzają w ogródku przedszkolnym na wspólnych grach i zabawach. Uczestniczą w zajęciach plenerowych, gdzie obserwują przyrodę i wykonują prace plastyczne. Pobyt na świeżym powietrzu wzmaga apetyt i poprawia samopoczucie.

            Opracowała: Aleksandra Piekarz

          • Światowy Dzień Pszczoły

          • 20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji przedszkole aktywnie włączyło  się w działania, których celem było budzenie świadomości  na temat  pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu. Podążając za myślą A. Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu oraz obserwowały życie toczące się na łące w prezentacji „Życie pszczół”. Zabawy ruchowe, muzyczne, zagadki, rebusy i działania matematyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć. Ponadto wykonały prace plastyczne, które można podziwiać w holu przedszkola.

            Dziękujemy Panu Pawłowi, dzięki któremu dzieci mogły obejrzeć pasiekę i poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku.

            Opracowała: Aleksandra Piekarz

          • Dzień Niezapominajki w przedszkolu

          • "Dzień Niezapominajki" to święto przyrody obchodzone 15 maja. Ma ono na celu promowanie jej walorów i stałe przypominanie o ochronie środowiska. Święto to ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu osób, miejsc oraz okazywanie życzliwości drugiej osobie. Zapoczątkował je w 2002 roku redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski. Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękno przyrody polskiej.

            Dzieci z naszego przedszkola zapoznały się ze znaczeniem  tego święta. Poznały wiersz „Niezapominajka – przypominajka” i wysłuchały „Bajki o niezapominajce” E. Zawilińskiej. Bawiły się i tańczyły przy piosence „Niebieski walczyk”. Następnie kolorowały, rysowały oraz wycinały kwiaty niezapominajki.

             Opracowała: Aleksandra Piekarz

          • Dzień Unii Europejskiej

          • Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności. Z okazji tego święta, dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga UE, zapoznały się z hymnem ,,Odą do radości" a także wykonały flagi państw należących do UE. Głównym celem całego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej. 

            Opracowała: Aleksandra Piekarz

          • Konkurs plastyczny

          • Uczniowie klas I- III wzięli udział w XXVI konkursie plastycznym pod hasłem: “CZCIJ OJCA SWEGO I MATKĘ SWOJĄ”.

            Celem konkursu było podkreślenie wartości rodziny na drodze kształtowania wiary, ukazanie potrzeby systematycznego wzmacniania więzi rodzinnych oraz budowanie w uczniach postawy przywiązania do wspólnoty rodziny jako Kościoła domowego.

            Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

            I miejsce

            Kaja Michalczak, klasa 1

            II miejsce

            Liliana Binkowska, klasa 1

            III miejsce

            Maja Głowacka, klasa 3

            Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez radę rodziców.

            Opracowała: Magdalena Wójcicka- Ptak

          • Przyjaźń z książką

          • Nie od dziś wiadomo, że czytanie dzieciom ma same zalety. Pozytywnie wpływa na rozwój mowy, wzbogaca słownictwo, skłania do samodzielnego myślenia oraz rozwijania wyobraźni. Dzięki książkom dzieci lepiej rozumieją otaczający je świat, są jego ciekawe i zadają wiele pytań. Ponadto wspólne czytanie uspokaja, wycisza a także kształtuje pozytywne nawyki. Dlatego też w naszym przedszkolu wiele czasu poświęcamy czytaniu wierszyków, książek, bajek  i opowiadań dostosowanych do wieku oraz zainteresowań najmłodszych.

            Poza czytaniem podczas zajęć, grupy przedszkolne aktywnie współpracują z biblioteka szkolną.  Pani Agnieszka Głuszek z chęcią odwiedza przedszkolaków, prezentując ciekawe książki z naszej szkolnej biblioteki.

            Rok 2022 został ogłoszony „Rokiem pod patronatem Marii Konopnickiej” ze względu na 180 rocznicę jej urodzin, dlatego też w ostatnim czasie najmłodsi poznali wierszyki i opowiadania z repertuaru tej znakomitej polskiej autorki. Możemy do nich zaliczyć m.in.: „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”, „Stefek Burczymucha”, „Na jagody”. Dzieciwykonały zakładkę do książki, chętnie pokolorowały obrazki związane z wysłuchanymi utworami literackimi i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania z literaturą dziecięcą.

             

            Opracowały: Ewa Sławek, Małgorzata Pytel

          • Podsumowanie pomocy uchodźcom z Ukrainy w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie

          • Uczniowie naszej szkoły i okoliczni mieszkańcy włączyli się do akcji ,, Pomagamy uchodźcom z Ukrainy”. Szczególne zaangażowanie wykazali członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, do którego należą: Kacper Linek, Ilona Figiel, Oliwia Lisicka, Wiktor Ptak, Andżelika Wojtan, Wiktoria Błoch, Julia Kwiecień, Julia Kowalczyk, Weronika Latała.

            Przez kilka dni były gromadzone produkty. Wśród których znalazły się: środki higieny osobistej, lekarstwa, chemia, a także pakowana żywność i słodycze. Wolontariusze segregowali te dary w wyznaczonym punkcie. Młodzi wolontariusze pokazali, że mają wielkie serca. Chętnie poświęcali swój czas na charytatywną pracę. Dowozem darów do najbliższego centrum pomocowego zajął się pan Zbigniew Kwiecień. Część darów została przekazana dla uchodźców znajdujących się na terenie naszej gminy. Zostały one przewiezione do punktu zbiórki na terenie gminy Pawłów. Wsparliśmy również rodzinę uchodźców przyjętych w miejscowości Dębno.

          • Najlepsi czytelnicy

          • Najlepsi Czytelnicy wśród uczniów klas 1-3 w marcu i kwietniu:

            Kornelia Jankowska – kl.1

            Wiktor Figiel – kl.2

            Wiktoria Kozieł – kl.3