• REGULAMIN BOISKA

• REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISK SZKOLNYCHI URZĄDZEŃ SPORTOWYCH

1. Boisko szkolne przeznaczone jest do przeprowadzania zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego, zawodów sportowych oraz pozalekcyjnych zajęć rekreacyjnych i czynne jest w godzinach pracy Szkoły.
          2. Dzieci i młodzież mogą korzystać z boiska, placu zabaw i urządzeń sportowych tylko pod opieką nauczycieli lub innej dorosłej osoby upoważnionej przez Dyrekcję Szkoły.
          3. Osobom nieupoważnionym zabrania się przebywania na terenie obiektów szkolnych oraz korzystania z urządzeń sportowych bez zezwolenia Dyrekcji Szkoły.
          4. Podczas zajęć szkolnych lub zajęć grup zorganizowanych nauczyciele, trenera lub instruktorzy prowadzący zajęcia mają obowiązek zapoznać podopiecznych z niniejszym regulaminem i ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo użytkowników.
          5. Za bezpieczeństwo uczestników imprezy organizowanej na terenie odpowiada
          6. Stan techniczny urządzeń sportowych i sprzętu powinien być sprawdzany
          7. Osoby korzystające z boiska i placu zabaw zobowiązane są dbać o wszystkie urządzenia i wykorzystywać je zgodnie z ich przeznaczeniem.
          8. Na terenie obiektu sportowego zabrania się:
          • wykorzystywania boiska i sprzętu sportowego do innych celów niż ich przeznaczenie
          • wchodzenia i wieszania się na bramkach, koszach, piłkochwytach, lampach oświetleniowych i ogrodzeniu,
          • wypuszczania psów, kotów i innych zwierząt,
          • niszczenia sprzętu, urządzeń i roślinności,
          • palenia tytoniu, rozpalania ognisk i odpalania środków pirotechnicznych,
          • wnoszenia i spożywania lub innych środków odurzających,
          • wjeżdżania wszelkich pojazdów bez zezwolenia administratora.
          1. Przechodzenie przez ogrodzenie na teren szkolny oraz boisko jest zabronione.
          2. Osoby niszczące sprzęt i urządzenia znajdujące się na terenie obiektu lub zanieczyszczające obiekt ponoszą pełną odpowiedzialność materialną i prawną za wyrządzone szkody.
          3. Osoby naruszające porządek publiczny lub postanowienia niniejszego regulaminu  będą usuwane z obiektu.
          4. Pracownicy szkoły są upoważnieni do wzywania służb porządkowych oraz policji w przypadku stwierdzenia nieprzestrzegania niniejszego regulaminu.
          5. . Uznaje się, że osoby przebywające na terenie boiska sportowego zapoznały się z niniejszym regulaminem i zobowiązały się do przestrzegania jego postanowień.
          6. Za zaistniałe wypadki wynikające z nieprzestrzegania niniejszego regulaminu Dyrekcja Szkoły nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
          7. Uwagi i skargi dotyczące boiska należy wnosić do Dyrektora Szkoły.