• Krótka historia szkoły

•

Powstanie Szkoły Podstawowej w Łomnie, jak wskazują zapiski w kronice szkoły, przypada na rok 1927. Czteroklasowa wówczas szkoła mieściła się w drewnianym budynku zbudowanym przez Urząd Gminy w Tarczku. Jedna  izba budynku przeznaczona była  na salę lekcyjną, pozostała część budynku służyła jako mieszkanie służbowe dla nauczyciela. Czteroklasowa szkoła funkcjonowała do czasów II wojny światowej. Po wojnie szkoła zaczęła pracę dopiero w lutym 1947 roku.  Dyrektorem szkoły w latach 1949 – 1985 był Pan Eugeniusz Lipiec. W latach 1985 – 1991 funkcję dyrektora szkoły pełniła Pani Anna Buda.   01 września 1991 roku został oddany do użytku nowy budynek szkoły. W tym samym roku funkcję dyrektora szkoły objęła Helena Serwicka. Od 1 września 2012 do sierpnia 2017 dyrektorem szkoły była Maria Kita. Obecnie dyrektorem jest Joanna Latała.