• Pierwsze miejsce Wojciecha Kubika w Powiatowym Konkursie z Informatyki

17 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach odbył się finał XVII Powiatowego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych powiatu starachowickiego. Zaszczytne pierwsze miejsce w tym konkursie zdobył uczeń klasy VII PSP w Łomnie Wojciech Kubik.

Konkurs miał formułę dwuetapową. Pierwszym zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat: „Sztuczna inteligencja – szanse i zagrożenia”. W drugiej uczestnicy rozwiązywali test wiedzy informatycznej. Zwycięzca - Wojciech Kubik przygotował bardzo ciekawą prezentację w programie Canva oraz najlepiej napisał test z wiedzy informatycznej. W nagrodę otrzymał bardzo cenne nagrody rzeczowe od organizatorów oraz patronatów konkursu.

• Podsumowanie Akcji Szkoło Pomóż i Ty

Od wielu lat nasza szkoła angażuje się w pomoc podopiecznym Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. W bieżącym roku środki finansowe zbierane są na pomoc Fabianowi Czechowskiemu, który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę. Środki zgromadzone w ramach Akcji Szkoło Pomóż i Ty zasilą konto Fabiana i zostaną przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie, których wartość wynosi około 15.000 zł.

• Czekoladowy zawrót głowy u „Pszczółek”

12 kwietnia najmłodsze przedszkolaki, grupa „Pszczółki” obchodziła Dzień Czekolady. W czasie zajęć maluchy dowiedziały się z czego i w jaki sposób powstaje prawdziwa czekolada, poznały jej rodzaje i chętnie ją próbowały.

Najciekawszym dla dzieci momentem dnia była zabawa w kucharzy: Przedszkolaki smarowały czekoladą wafelki, a następnie z pomocą pań przygotowały czekoladowe babeczki, które zjadły ze smakiem.

• Tydzień z Andersenem

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzimy go każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Kto z nas nie zna takich klasyków, jak: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”?

• Partnerzy i przyjaciele szkoły

• EPUAP
      • Fundacja studencka ,,Młodzi - Młodym"
      • Opieka stomatologiczna